עיסוי שוודי בספא שלנו

כאשר אנו שומעים את המילה "מסאז'" או "עיסוי", עולות בראשנו, לרוב, כמה וכמה אסוציאציות אפשריות, כגון: רגיעה, פינוק, הרפיית השרירים, ריחות נעימים, מנוחה מלחצי היום יום ועוד. כמו כן, דומה כי רבים יסכימו שצירוף המילים: "עיסוי שוודי" אף הוא מגיח במחשבתם – ראשון ולפני כל סוג עיסוי אחר – כתגובה ראשונית לשמע המילה "מסאז'".

ואכן, עיסוי שוודי נחשב למקובל ולפופולארי ביותר מכל מכל סוגי העיסוי הקיימים. הוא אף מתאים לקשת רחבה ביותר של אנשים: צעירים ומבוגרים, נשים וילדים. זוהי שיטת עיסוי עתיקת יומין, אשר פותחה בשוודיה לפני כ– 200(!) שנה ואשר עשויה להעניק למטופל, כפי שכבר הוכח פעמים רבות בעבר, יתרונות גופניים, נפשיים ורגשיים כאחד.

מהו, בעצם, העיסוי השוודי? למעשה, מדובר בשילוב של מספר תנועות עיסוי יסודיות השונות זו מזו, החוזרות בשיטתיות, אשר כל אחת מהן נותנת לגופנו להרגיש לא רק את התחושה המשכרת של מגע ידיים רציף ומתמשך על עורנו, אלא גם מחוללת בו השפעות פיזיולוגיות ואחרות הייחודיות לה. ההשפעות הולכות ונעשות מוחשיות יותר ויותר ככל שגופנו מתנסה בהן (והנה לכם עוד סיבה מדוע כדאי לכם לפנק את גופכם מפעם לפעם בעיסוי שוודי מענג…).

אם החלטתם להעניק לגופכם עיסוי שכזה בספא ירושלים או ספא תל אביב שלנו, תחושו בכל רגע נתון אחת מ – 5 תנועות היסוד הבאות:

  • Effleurage (בצרפתית: "רפרוף" או "נגיעה קלה"). תנועה זו, הנפוצה ביותר בשיטה זו, מתאפיינת בתנועה מתמשכת ורציפה של כפות ידיי המטפל – קדימה ואחורה על פני אזורים נרחבים של גופנו. ה – Effleurage מסייעת מאוד להרגעת מערכת העצבים והקלה בתחושת ה"סטרס" הפיזיולוגי והנפשי, המאפיינת כה רבים בעולם המערבי, ובנוסף תורמת להמרצת מחזור הדם.
  • Vibration ("רעידה"). תנועה זו מתאפיינת בנענוע מתמשך של גופנו (או חלקים ממנו) ולרוב מתבצעת בקצב אחיד. ממש כפי שתנועה זו מסייעת לתינוקות להירדם, כך גם אתם עשויים לגלות כי תנועה זו משרה עליכם – בעת ביצועה – רוגע רב ומפילה עליכם שינה מתוקה. בונוס נוסף שמעניקה לנו תנועה זו, הוא יכולתה להקל על מכאובים שונים ברקמות הגוף הרלוונטיות.
  •  Petrissage ("לישה"). באם אתם חווים כי המטפל "לש את בשרכם" מדי פעם, במהלך העיסוי, הרי שמדובר בתנועת ה – Petrissage, המאפשרת פעולה מעמיקה ויסודית על השרירים הזוכים למגעה. תנועה זו נפוצה במיוחד בטיפול באזורים "בשרניים" של גופנו, כגון: הירכיים. בזכות פעולתה העמוקה, תעניק לכם ה – Petrissage יתרונות אפשריים נוספים, כדוגמת: סילוק רעלים ומשקעי שומן.
  • Friction ("חיכוך"). כאשר המטפל מבצע תנועה זו, גופכם נהנה מחיכוך של רקמות הגוף העליונות יותר, באלו התחתונות להן, דבר אשר יכול לסייע לכם מאוד, בין השאר, בהקלה על שרירים תפוסים ובהגברת הפעילות המטבולית התאית. 
  • Tapotement ("תיפוף"). תנועת התיפוף נפוצה במיוחד בשלבי הסיום של העיסוי ומעניקה מרץ ואנרגיה מחודשים לגוף ולנפש, כמו גם "מפקסת" ומחדדת את יכולתנו המנטלית.

כמובן, שסקירה זו הדגימה בפניכם רק חלק מסוים ממגוון היתרונות האפשריים, הגלומים בשיטת עיסוי זו – עיסוי, המסוגל לתת "משקל נגד" להשפעות השליליות אשר גופנו (ונפשנו) חווים לא אחת במהלך חיי היום יום.

ומילה חשובה נוספת לסיום: כיום, הולך ומגלה גם המדע את יתרונות העיסוי השוודי. מחקרים שנערכו לאחרונה מצאו, כי ביכולתו לסייע להפחתת לחץ הדם, הורדת קצב הלב, שיפור הפעילות החיסונית והפחתת רמות הורמוני הסטרס בגופנו.

הזמנת ספא מומלץ מבצעי ספא
השאירו פרטים ונחזור אליכם