השוואה בין הטיפולים השונים בספא

עיסוי שוודי

רקע על הטיפול
טכניקה בת מאות שנים, המשלבת מספר טכניקות עיסוי. העיסוי מורכב מארבע תנועות מרכזיות: רעידה, לישה, חיכוך ותיפוף.

אזור בגוף
העיסוי השוודי מתמקד בכל האזורים בגב, לרבות הגב התחתון, הגב העליון, השכמות והעורף.

יתרונות
עיסוי שוודי מסייע להמרצת מחזור הדם, להפגת מתחים, לשחרור השרירים ולשיפור מידת האלסטיות של העור וכן מסייע לתהליך ניקוי הרעלים. בנוסף לכך העיסוי מתאים במיוחד עבור אנשים הסובלים מכאבי גב ומכאבי ראש כרוניים.

הערות
העיסוי השוודי מתאים לבני כל הגילאים ומביא להרפיה מוחלטת, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית וזאת כיוון שהגוף והנפש נמצאים באינטראקציה מתמדת. לפיכך הטיפול מתאים במיוחד עבור אנשים שמתקשים להגיע לרגיעה ומעוניינים להשפיע על המחשבות דרך הגוף.

 


 

שיאצו

רקע על הטיפול
שיאצו היא טכניקת טיפול יפנית השואבת את מקורות ההשראה שלה מהרפואה הסינית. במהלך הטיפול מפעיל המטפל לחץ מתון בנקודות שונות לאורך נתיבי האנרגיה בגוף המטופל במטרה לשחרר חסימות אנרגטיות ולסייע לצ'י לזרום באופן חופשי יותר ויעיל יותר.

אזור בגוף
בתחילת הטיפול המטפל מבצע אבחון מקיף של המטופל הכולל בדיקה של הלשון, הפנים, הגב, הדופק והבטן. במהלך הטיפול ניתנת התייחסות לכל אזורי הגוף בהתאם למידע שהתקבל בתהליך האבחון לרבות אצבעות הידיים, כפות הרגליים, הברכיים, המרפקים והגב.

יתרונות
טיפול שיאצו משפיע על המטופל באופן הוליסטי. במהלך הטיפול ניתן לחוש ברגיעה מוחלטת ובשחרור של לחצים ובמקרים רבים המטופלים מרגישים צורך לצחוק בקול רם, כאילו ללא סיבה. מטרת העל של הטיפול היא לחבר בין הנפש לגוף תוך נטרול הרעשים הסביבתיים, מטרה נעלה המתאימה כמו כפפה ליד לאורח החיים המודרני.
הערות
אמנם הרגיעה המוחלטת מורגשת כבר במהלך הטיפול, אבל ההשפעות של טיפול השיאצו נותרות יציבות לאורך זמן גם ימים ואף שבועות לאחר שהוא מסתיים. טיפולי שיאצו באופן קבוע מביאים לשיפור הדרגתי באיכות החיים, בבריאות הכללית ובמצב הרוח.


עיסוי ספורטאים

רקע על הטיפול
עיסוי ספורטאים הוא טיפול המתאים לא רק עבור ספורטאים מקצועיים אלא גם עבור אנשים העוסקים בפעילות גופנית באופן קבוע כתחביב. העיסוי כולל התייחסות לסוג הספורט בו עוסק המטופל ושואב את השראתו ממגוון רחב של טכניקות עיסוי שונות.
אזור בגוף
בהתאם לסוג הספורט שבו עוסק המטופל ובהתאם לתסמינים מהם הוא סובל, ניתן לקבוע באיזה אזור יתמקד הטיפול. כך למשל במידה והמטופל עוסק בריצה למרחקים ארוכים, העיסוי יתמקד בגפיים התחתונות ובמידה והמטופל עוסק בהרמת משקולות, תינתן התייחסות מיוחדת בעיקר לשרירי הזרועות ולגב התחתון.

יתרונות
עיסוי ספורטאים הוא עיסוי המותאם באופן אישי למטופל. באופן כזה ניתן ליהנות מטיפול ממוקד ויעיל ומהתייחסות ישירה לסוג הספורט ולסוג התסמינים מהם סובל המטופל. עיסוי ספורטאים מאפשר להפחית את הסיכוי לפציעות ספורט, מזרז את תהליך בניית השרירים ומקל על כאבי השרירים הנפוצים בקרב העוסקים בסוגי ספורט שונים.

הערות
נכון לכתיבת שורות אלה עיסוי ספורטאים מהווה חלק בלתי נפרד מחייהם של הספורטאים המקצועיים. עם זאת, בשנים האחרונות החלה לחלחל ההבנה כי עיסוי ספורטאים יכול להועיל רבות לא רק עבור ספורטאים מקצועיים אלא גם עבור אנשים מן השורה שעוסקים בספורט באופן חובבני.

 


 

עיסוי תאילנדי

רקע על הטיפול
העיסוי התאילנדי משלב בין העקרונות של הרפואה הסינית לבין ידע תאילנדי מסורתי. העיסוי יכול להתבצע עם או בלי שמנים ארומטיים ולעתים מכנים אותו בשם "יוגה פסיבית" וזאת משום שבמהלך העיסוי לא אחת המעסה מזיז את גופו של המטופל ומציב אותו בתנוחות יוגה מסוימות.

אזור בגוף
בדומה לשיאצו, גם העיסוי התאילנדי מתבסס על הפעלת לחץ בנקודות שונות לאורך המרידיאנים ולכן גם העיסוי התאילנדי מתמקד באזורים שונים בגוף בהתאם לצרכים הספציפיים של כל מטופל ומטופל.

יתרונות
את היתרונות של העיסוי התאילנדי ניתן להרגיש בדרך כלל רק לאחר שהטיפול מסתיים. המטופלים מדווחים על רפיון מוחלט של השרירים, על מצב רוח מרומם, שיפור בגמישות, שיפור איכות השינה והקלה משמעותית בלחצים הנפשיים. כמו כן מדובר על טכניקת עיסוי שמביאה לשיפור הערנות והחדות לאורך זמן.

הערות
ישנן מספר טכניקות שבהן ניתן לבצע עיסוי תאילנדי. לפיכך מומלץ לברר מראש באיזו טכניקה מתמחה המעסה לפני תחילת הטיפול. חשוב ליידע את המטפל במידה ואתם לא מעוניינים שיעשה שימוש בשמנים ארומטיים למשל או במידה ואתם סובלים מבעיות גב מסוימות שיש להתייחס אליהן.

 

הזמנת ספא מומלץ מבצעי ספא
השאירו פרטים ונחזור אליכם