שיאצו

ידעתם שכיום השיאצו הינו שיטת טיפול רפואית מורשית ביפן?
גם בעולם המערבי היא מהווה היום את אחת משיטות הטיפול המובילות ברפואה המשלימה.

ובכן, מעבר לזה שאנו יודעים שהשיאצו הינו טיפול נעים, מרגיע ומשחרר, מהי בעצם שיטת טיפול זו?

השיאצו הינה שיטה טיפולית הוליסטית, המחברת בין גוף לנפש באמצעות הסתכלות על הגוף כמכלול. השיטה מתבססת על מגע ומטרתה להביא את הגוף לאיזון. לכן הטיפול אינו פונה לתסמינים ספציפיים, אלא מטפל בגוף כולו.

משמעות המילה שיאצו: שי= אצבע, אצו= לחץ – לחיצת אצבע.

השיטה מבוססת על עקרונות הרפואה הסינית, כאשר ההנחה המרכזית היא, שלאורך גופנו עוברים ערוצי אנרגיה, המכונים מרידיאנים. על האנרגיה לזרום באופן חופשי במרידיאנים. כאשר נוצרת חסימה, שמונעת זרימה חופשית של אנרגיה, היא משפיעה על מצב האיברים הפנימיים ותבוא לידי ביטוי במחלה, דלקת או תסמינים אחרים. על פי גישה זו, כל מחלה או בעיה שיש בגופנו נובעת מחוסר איזון בגוף. מטרת השיאצו לעזור לאנרגיה לזרום לאורך גופנו בחופשיות באמצעות הרפיית הגוף.

שיטת טיפול זו מסייעת למגוון רחב של בעיות: החל מבעיות פנימיות, בעיות אורתופדיות, בעיות נשימה, בעיות עיכול, גיניקולוגיה, דלקות, פריצת דיסק, וכלה בבעיות רגשיות שונות.

כל טיפול מתחיל באבחון

את המפגש הראשון יחל המטפל בביצוע אבחון. אבחון נכון ומדויק כולל:

  • הסתכלות- המטפל מסתכל על המטופל מרגע כניסתו לחדר.
  • הקשבה- המטפל מקשיב לטון הדיבור של המטופל, לצורת ההתבטאות, לסדר המשפטים, לעוצמת הקול ועוד.
  • תשאול- המטפל עורך תשאול נרחב, המאפשר לו ללמוד רבות אודות המטופל ואורח חייו.
  • מגע- באמצעות המגע מקבל המטפל מידע אודות מצבו הנפשי של המטופל.
  • אבחון חיצוני על פי הרפואה הסינית- המטפל יבדוק לשון, בטן, גב, פנים ודופק, מהם ניתן ללמוד אודות מצבו הגופני והנפשי של המטופל.

מהלך הטיפול

במהלך הטיפול מבצע המטפל לחיצות ברוב חלקי הגוף, זאת כמובן בהתאם לצרכי המטופל כפי שעלו מהאבחון שנערך. הלחיצות נעשות באמצעות כפות הידיים, האצבעות, המרפקים, כפות הרגליים והברכיים.

הלחיצות, שמשפיעות על המרידיאנים הזורמים על גבי העור והשרירים, מרפות את הגוף וכך מביאות לפתיחת חסימות ולשחרור שרירים מכווצים. הטיפול מחזק אזורים חלשים בגוף באמצעות תיעול האנרגיה לאזורים החסרים, וכך מביא את הגוף למצבו המאוזן.

ישנם מטופלים, שבמהלך הטיפול חשים צורך לצחוק או לבכות! ולא בכדי! במהלך הטיפול לוחץ המטפל בנקודות מסוימות, שעלולות להציף אותנו ברגשות שונים ובחוויות שהדחקנו לאורך השנים. הבכי או הצחוק הינם דרכים נפלאות לשחרר את העול הזה, ואחריהם יחוש המטופל תחושת שחרור נפלאה.

במהלך הטיפול שוכב המטופל על מזרונים או על מיטת טיפולים, בלבוש מלא. מומלץ להגיע עם בגדים נוחים, שלא יגבילו את תנועת הגפיים.

זה באמת מרגיע! איך משפיע הטיפול על התחושה שלנו?

במהלך הטיפול נכנס הגוף למצב של רגיעה מוחלטת ואף בסוג של ניתוק מהסביבה. חלק מהלחיצות משפיעות על מרכזי העצבים בגוף ומביאות לשחרור חומרים, הגורמים לנו להשתחרר מהסובב אותנו, לשכוח מכל הלחצים והדאגות הקיימים בשגרת חיינו, וכך לאפשר לאנרגיה לזרום בחופשיות במרידיאנים ולגוף לרפא את עצמו.

בתום הטיפול חש המטופל רוגע, ולעתים אף תחושה של אופוריה. אמנם תחושה זו מתפוגגת לאחר כמה שעות, אך השפעת הטיפול נמשכת עוד מספר ימים.

עם כל זאת, ללא כל קשר למצבכם הבריאותי, זהו טיפול מרגיע ומפנק, שמומלץ לעשות מדי פעם….

הזמנת ספא מומלץ מבצעי ספא
השאירו פרטים ונחזור אליכם