איך בוחרים מעסה טוב?

כמעט ואין מי שאינו רוצה לתת לגופו, מדי פעם, להרגיש את מגעו של עיסוי מפנק ומקצועי. קיימות סיבות רבות לרצון להתנסות בעיסוי: הקלה על שרירים תפוסים, הפגת מתחים נפשיים, שיכוך כאבים, עיסוי לצורך הנאה ועוד. תהא הסיבה אשר תהא, מובן שנרצה להעניק לגופנו את הטיפול הטוב ביותר שניתן. וכאן, עולה מטבע הדברים השאלה: באיזה ספא כדאי לבחור? כיצד נוכל לבחור מעסה טוב? מעסה, שיוכל לזהות את הצרכים האמיתיים שלנו – ובד בבד יהיה מסוגל לתת להם את המענה המתאים והטוב ביותר, בזכות הכישורים בהם ניחן.

היכן מתחילים?

הצעד הראשון- המלצות! בסופו של דבר – כמו בכל תחום – האמת מנצחת ואנשים יודעים לזהות היטב את אותו הספא שמעסיק מעסים בעלי יכולות גבוהות במיוחד. לכן, חשוב לשאול אנשים מסביבכם (בהקשר זה, גם שיטוט בפורומים באינטרנט עשוי להתברר כמועיל למדי) ולנסות לברר אם משהו מהם קיבל עיסוי לאחרונה. ואם התשובה חיובית: בררו מהי הסיבה בגללה הם הולכים לעיסוי והאם היא דומה לשלכם. בררו גם האם מדובר במטפל אליו הם הולכים באופן קבוע ואם כן – מדוע הם בוחרים להישאר עם אותו המעסה ולא להחליפו באחר? ייתכן בהחלט, שתגלו, למשל, שהסיבה שחברתכם הטובה מעדיפה ללכת לספא מסויים באופן קבוע, מזה שנים, קשורה ביכולת ההקשבה הגבוהה של של המעסה – לא פחות מאשר ליכולותיה המקצועיות שלה. כל אדם לפי מאפייני המטפל החשובים בעבורו. וטיפ נוסף: אם רופא המשפחה שלכם מחובר גם לעולם הרפואה המשלימה, לא יזיק לשאול אם הוא מכיר ספא מומלץ, שיתאים לכם.

מה אנחנו בעצם מחפשים?

בשלב הזה, חשוב שתגדירו, אילו כישורים אתם מחפשים במעסה שלכם. האם אתם רוצים שיהיה מסוגל לטפל באופן מוצלח בבעיה גופנית טורדנית, כגון: מעי רגיז, מיגרנות וכדומה? או שאולי אתם מחפשים את ה-אדם שיסייע לכם, באמצעות מגע ידיו המקצועי, להירגע מלחצי היום יום וה"סטרס" האופף אתכם? ואולי שיטת העיסוי היא זו אשר חשובה לכם ואתם מרגישים שרק מעסה המיומן בעיסוי שוודי יוכל להתאים לכם? ערכו רשימה קצרה של הדברים החשובים לכם במטפל שלכם ונסו להשוותה עם ההמלצות שקיבלתם (מומלץ גם שתיכנסו לאתרי האינטרנט של המטפלים הרלוונטיים ותנסו להתרשם מה"אני מאמין" שלהם, גישתם המקצועית והבעיות בהן הוא או היא בוחרים להתמקד). מההשוואה תוכלו לבחון איזה מהמטפלים המומלצים מתאים לדרישותיכם.

מהם הקריטריונים לבחירת ספא מומלץ?

אז בחרתם ספא והרמתם אליו טלפון? בתחילת השיחה, ספרו למעסה מדוע אתם חפצים להתנסות בעיסוי. מה כדאי לשאול ולבחון בשיחה?

  • נסו להתרשם מיכולת ההקשבה שלו. האם הוא מאזין לכם בקשב ובסבלנות – או חפץ רק להשמיע ולהישמע? חשוב שתרגישו שיש לכם חיבור טוב עם המטפל שמנגד, והשיחה יכולה לתת אינדיקציה משמעותית לגבי הצפוי, מבחינה זו, בהמשך הדרך.
  • בררו עם המטפל לגבי מידת הניסיון שלו בתחומי העיסוי הרלוונטיים: האם קיבל את הכשרתו המקצועית במוסד מוכר? האם יש בידיו תעודות המתאימות לסוגי העיסוי אותם הוא מעניק?
  • שאלו האם הטיפול מתבצע בספא מוסדר (ומוטב שכך!) וכמה זמן הוא נמשך?
  • נסו להתרשם ממידת ביטחונו של המטפל להיענות לצרכים הספציפיים שלכם.
  • תתרשמו האם מתחם הספא הוא מתחם מפנק מספיק, בד"כ מתחם המתעסק גם בספא לאירועים הוא ברמה גבוהה יותר ממסאג' שתקבלו אצל מעסה ביתי

לאחר כל זאת, רבים הסיכויים כי תוכלו לאתר אדם או שניים, אשר אתם מעוניינים שיעניקו לכם עיסוי. כעת, תנו לגופכם להביע את דעתו ולומר לכם האם המגע אכן טוב בעבורו. ייתכן בהחלט שיידרשו מספר טיפולים להשגת אפקט מלא ולכן, אם הגעתם עד לכאן והחיבור הוא טוב, תנו צ'אנס לאדם שבחרתם. אחרי הכל, מעסה טוב שווה (ידי) זהב!

 אנו מחכים לכם בספא תל אביב, ספא הרודס וספא ירושלים, לחבילת פינוקים שלא תשכחו, מהרו להזמין

הזמנת ספא מומלץ מבצעי ספא
השאירו פרטים ונחזור אליכם