עיסויים לגוף ולנפש

האם ידעתם, שהמצב הנפשי שלנו משפיע ישירות על המצב הגופני, ועל הבריאות הפיסית שלנו? אין פלא לכן, שעיסוי הוא בעל יכולת השפעה הן על המצב הגופני שלנו, והן על מצבנו הנפשי

המסאז' לסוגיו השונים מוזכר בכתבים סינים עתיקים בני יותר מ- 2700 שנים, ובו מתוארים לא פחות מאשר 30 סוגי עיסוי שונים, כל סוג למחלה ולתסמונת אחרת.

גם המצרים העתיקים הכירו טכניקות עיסוי שונות, ששימשו אותם ככל הנראה לריפוי, ועיסויים שונים היו ידועים לאורך כל ההיסטוריה, בכל בעולם.

מהו סוד העיסוי? מה הופך את העיסויים השונים לאטרקטיביים ונפוצים בכל כך הרבה תרבויות?

אין ספק שהתשובה לכך נעוצה בחיבור בין הגוף והנשמה.

הרגעה: מתוך סוג הטיפול והאופי שלו 

מרבית הטיפולים הרפואיים מפחידים:

חלק כואבים, חלקם דורשים התערבות כירורגית או תרופתית והם לא נעימים.

חלק מהטיפולים הרפואיים טומנים בחובם סיכונים וגורמים נזק בטווחים שונים.

והנה, יש סוג טיפול שהסיכון בקבלתו נמוך מאוד, הוא נעים או לפחות לא מכאיב בצורה "קרה וקשה", וזהו העיסוי.

כך יוצא, שקל לנו יותר לקבל עיסויים, מאשר כמעט כל טיפול רפואי או פארא רפואי אחר. אנחנו ניגשים לעניין בצורה רגועה יותר, ללא דאגות מיוחדות, וזה מאפשר לנו לקבל את טיפול יעיל יותר, שלם וטוב.

הרגעה: הקשר בין שרירים ונפש

חלק גדול מסוגי העיסוי השונים עוסק בהרפיית שרירים והורדת מתח.

הרפיית שרירים – שחרור האדם מכאב כרוני או כאב אחר שמלווה אותו, מביא מיד לשיפור במצב הרוח. ברגע שלא כואב לנו, אנחנו רגועים ונינוחים יותר, שקטים יותר באופן כללי.

ככל שהמצב הרגוע הזה נמשך לאורך יותר זמן ובהתמדה, עולה ומשתפר מצב הרוח הכללי שלנו, אנחנו ישנים טוב יותר ומחלימים מהר יותר.המעגל הזה – פחות כאב, מצב רוח טוב יותר, הרגעה, פחות כאב וחוזר חלילה – רק הולך ומתעצם, מרגיע יותר ויותר.

המרצה: שיפור מצב הרוח 

על סקאלת העיסויים השונים, קיימים טיפולים שהתפקיד והמהות שלהם הם להמריץ אותנו. כל עיסויי הרקמות העמוקים למיניהם, חלק מטיפולי האקופרוסורה וכדומה, הם טיפולים ממריצים. כל מי שהיה בחמאם טורקי מכיר את ההרגשה ביציאה ממנו: הגוף ער, חם ומוכן לפעולה.

ואם השרירים וכלי הדם כולם פתוחים ומומרצים, בוודאי שהאדם מרגיש כך ומצב הרוח שלו עולה ומשתפר. קל לו יותר ללכת, הוא מבסוט. פתאום אנחנו מרגישים שכיף לנו ככה, ואנחנו מחפשים לחוות את הרגשת הנמרצות והעירות הזו ושוב – נוצר ומתחולל מעגל של משוב חיובי, שבונה את התפקוד שלנו ומשפר אותו.

ראינו כיצד עיסויים פועלים על הגוף והנפש כמכלול ופועלים להרגעה ולהמרצה. כל מה שנותר לנו, הוא לבחור בטכניקה הטובה לנו והמתאימה למצב בו אנחנו נמצאים, או לבעיה אותה אנחנו רוצים לפתור.

לרשימה מלאה של מעסים באתר b144

הזמנת ספא מומלץ מבצעי ספא
השאירו פרטים ונחזור אליכם